Kurort Ustka. Apartamenty przy plaży od Duda Development. Polska, nadbałtycka strefa turystyczna staje się coraz bogatsza

Na zdjęciu: Ławka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce. Fot. Kazimierz Netka.

W uzdrowisku udaje się ocalić przyrodę, historię i jednocześnie tworzyć turystykę bardziej niezależną od sezonowości

Firma Duda Development otrzymała pozwolenie na budowę apartamentowca, który zrealizuje w Ustce tuż przy jednej z najpiękniejszych, nadbałtyckich plaż wynika z informacji, które przekazała nam Iwona Wiśniewska-Lopez z PRESTIGE Public Relations:

Inwestycja Kierunek Ustka powstanie na działce usytuowanej przy ulicy Leśnej 1B w Ustce, na terenie której znajduje się ośrodek wypoczynkowy Czarodziejka, działający kiedyś w kurorcie. Zgodnie z założeniami projektowymi, obiekt turystyczny zostanie gruntownie przebudowany. Ponadto, w kompleksie powstaną dwa nowe, pięciopiętrowe budynki apartamentowe. W parterach apartamentowców mieścić się będą lokale komercyjno-usługowe, a w podziemnej hali garażowej znajdą się wygodne miejsca parkingowe.

Źródło ilustracji: Duda Development.

Kierunek Ustka zaoferuje łącznie 115 apartamentów, wśród których do wyboru będą, zarówno funkcjonalne lokale typu studio, jak i mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe. Ich przedsprzedaż ruszyć ma już w najbliższych miesiącach.

Zakup apartamentu wakacyjnego w nowej inwestycji firmy Duda Development, usytuowanej w pierwszej linii brzegowej stanowi świetną okazję dla miłośników nadmorskiego klimatu, jak również atrakcyjną propozycję inwestycyjną. Kierunek Ustka jest pierwszą od wielu lat inwestycją w Ustce, w której powstaną apartamenty rekreacyjne, co pozwoli wzbogacić infrastrukturę turystyczną tego, lubianego kurortu.

Niepowtarzalny charakter kompleksu oddaje subtelna estetyka aranżacji budynków. Ciekawe rozwiązania architektoniczne tworzą w nim przyjazną przestrzeń dla rezydentów. Apartamentowce o zróżnicowanej wysokości i elewacjach utrzymanych w jasnej, naturalnej kolorystyce zaprojektowane zostały w nowoczesnym stylu. Budynki i części wspólne zdobić będą fragmenty ścian z cegły oraz szklane, jednolite balustrady tarasów. Inwestor planuje rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku.

Źródło ilustracji: Duda Development.Silnym atutem Kierunku Ustka jest lokalizacja. Inwestycja położona jest w reprezentacyjnym rejonie Ustki, zaledwie 140 metrów od pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży z pasem wydm nadbałtyckich. Projekt usytuowany jest obok Parku Zdrojowego, w otoczeniu największych, lokalnych atrakcji – latarni morskiej i aguaparku, od których dzieli go kilkuminutowy spacer oraz w pobliżu centrum miasta, do którego można dojść w kwadrans.

Źródło ilustracji: Duda Development.

Realizacja tej inwestycji to ważny krok w deweloperskiej działalności Duda Development. Kierunek Ustka jest pierwszym projektem o charakterze rekreacyjnym, który poznański deweloper przeprowadzi w lokalizacji turystycznej. Duda Development ma w swoim potfolio liczne inwestycje gruntowe, projekty mieszkaniowe jedno i wielorodzinne oraz inwestycje komercyjne m.in. w Poznaniu i okolicach, Łodzi oraz Gliwicach – poinformowała Iwona Wiśniewska-Lopez z PRESTIGE Public Relations.

Polskie wybrzeże Bałtyku jest w znacznym stopniu naturalne, z niewielką liczbą obiektów tuż przy plażach. Za granicą w niektórych krajach wzdłuż wybrzeży stawiane są wysokie budynki – hotele. To pozwala bardziej rozwijać gospodarkę turystyczną i czerpać z niej większe korzyści, jednak kosztem natury, która jest ważną atrakcją dla urlopowiczów. W Polsce, nad Bałtykiem, na razie ciągle mamy natury pod dostatkiem. Przy odpowiednim planowaniu przestrzennym, ten zasób przyrodniczy uda się ocalić. Dzięki temu pozostaniemy unikatowym regionem do wypoczynku nie tylko latem, ale również podczas innych pór roku. Ustka i jej okolice obfitują w zasoby historyczne, ale również bogate są tam atrakcje przyrodnicze do podziwiania, są możliwości cieszenia się bliskością lasu, wody, naturalnych odkrywek geologicznych.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.