Rolniczy biznes zbliżył się do morza. Polish Agro wybiera lokale w jednym z biurowców Olivia Centre na swą siedzibę, w Gdańsku Oliwie. Przy wyborze miejsca liczyła się bliskość portów oraz duży zasób dobrze wykształconych kadr

Na zdjęciu: Zespół biurowców Olivia Business Centre. Fot. Kazimierz Netka.

Nadszedł czas na powiększanie zespołu pracowników Polish Agro

Spółka córka duńsko-niemieckiej grupy kapitałowej otwiera swoje biuro w Olivia Centre w Gdańsku. Równocześnie z otwarciem rusza rekrutacja do wszystkich działów firmy. 

Polish Agro jest częścią grupy DAVA Agravis International A/S. Wchodzące w jej skład firmy należą do liderów rynku rolnego w swoich krajach i działają głównie w regionie basenu Morza Bałtyckiego. W Danii są to Danish Agro i Vestjyllands Andel, w Niemczech Agravis Raiffeisen AG oraz Ceravis AG, w Finlandii Hankkija Oy, a w krajach bałtyckich Baltic Agro. Łącznie grupę tworzy ponad 80 firm działających w 15 krajach, a jej zatrudnienie sięga 5 000 osób. Jej roczny obrót wynosi ponad 4,4 miliarda euro.  

Na terenie Polski firma rozpoczęła działalność z końcem 2013, a w styczniu 2014 roku nabyła swój pierwszy obiekt – elewator w Jezierzycach k/Słupska mogący pomieścić 50 000 ton zbóż. Główny profil jej działalności koncentruje się na handlu nawozami, środkami ochrony roślin oraz nasionami. Ponadto dużą część działalności Polish Agro zajmuje obrót płodami rolnymi.  

– Właścicielami firmy są rolnicy, którzy stawiają sobie za cel udowadnianie, że wbrew utartym stereotypom rolnictwo cały czas jest sexy i doskonale odnajduje w awangardzie biznesu – mówi Norbert Sztolc, Head of Trading w firmie Polish Agro. Obecnie po 8 latach istnienia na rynku możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy najszybciej rozwijającą się firmą w branży. Otwarcie nowego biura w Trójmieście to kolejny naturalny krok na drodze naszego rozwoju. Wybór, który padł na Gdańsk uzasadniony jest przede wszystkim faktem, iż porty Gdańsk i Gdynia od początku są naszymi kluczowymi punktami na mapie zarówno eksportu płodów rolnych, jak i importu nawozów.  

Przedstawiciele spółki jako drugi z ważnych czynników podają olbrzymi potencjał Trójmiasta: 

– Duża aglomeracja jaką jest Trójmiasto dysponuje dobrze wykształconym kapitałem ludzkim z chęcią tworzenia, na który stawiamy przede wszystkim w naszej organizacji. Ponieważ Polish Agro to ludzie!  – podkreśla Norbert Sztolc. Nadchodzący czas to czas powiększania naszego zespołu. Najbardziej pożądanymi kierunkami są obecnie Commodity Traderzy, Handlowcy oraz Logistycy. Jesteśmy jednak otwarci na ludzi, którzy utożsamiają się z naszą wizją świata i chcą dodać coś od siebie w procesie tworzenia wartości dla polskiego rolnika.  

– Otwarcie biura przez spółkę z segmentu rolnego pozwala podkreślić potencjał Olivii w bardzo zróżnicowanych segmentach rynku – podkreśla Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Transakcja ta pozwala unaocznić wyjątkowy potencjał kooperacji jaką niesie ze sobą otwarcie biura w gdańskim centrum biznesowym. To nie tylko bliskość portu i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, ale również grupa partnerów, którzy w środowisku Olivii świadczą wsparcie dla takich podmiotów jak Polish Agro: firm rekrutacyjnych, całego sektora IT, logistycznych i BSS. Nasze analizy wskazują, że uśredniając firmy z Olivia Centre współpracują z co najmniej dwiema innymi firmami mającymi tutaj swoje biura.

Olivia Business Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość znacznie przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw., co uczyniło Olivię Business Centre największym projektem biurowym w Polsce. Projekt architektoniczny zespołu budynków oraz Olivia Gate powstał w pracowni Konior&Partners. Projektantem wszystkich budynków jest pracownia BJK Architekci. Najwięksi rezydenci Olivii to Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.

Wiosną 2021 r. Olivia Business Centre poddana została najbardziej restrykcyjnej analizie prowadzonej przez ekspertów z International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Yorku. Sprawdzane było bezpieczeństwo użytkowników budynków, a także rozwiązania podnoszące jakość życia na terenie centrum biznesowego, również w kontekście trwającej pandemii.  Olivia otrzymała maksymalną ocenę 25 na 25 punktów. Wynik ten zdobyła w 22 podstawowych kategoriach oraz w 3 nowych, związanych z wdrożonymi na jej terenie innowacjami. Jest to pierwszy taki wynik na świecie, co potwierdza, że gdańskie budynki należą do ścisłej światowej czołówki biznesowej.

Olivia Business Centre to równocześnie znacznie więcej niż budynki. W ciągu roku odbywa się tutaj kilkaset wydarzeń biznesowych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na terenie centrum biurowego wykreowane zostało unikalne połączenie usług i udogodnień dla najemców i gości, które tworzy osiem restauracji, 4 kawiarnie, profesjonalne dwupiętrowe centrum fitness, żłobek i przedszkole dla 100 dzieci, szkołę podstawową, liceum, akademię IT, centrum medyczne, gabinet dentystyczny, aptekę, 5 punktów obsługi klienta banków i 5 centrów konferencyjnych, O4 – jeden z największych coworkingów w Polsce, ale równocześnie rozległe patio wypełnione roślinnością, fontannami i miejscami wypoczynku.

W lipcu 2019 roku na 32, 33 i 34 piętrze Olivii Star, najwyższego budynku Polski północnej uruchomiony został projekt, stanowiący unikatową, dodatkową ofertę przyciągającą do Olivii Business Centre gości z całego świata. Na 32 piętrze otwarta została ogólnodostępna kondygnacja widokowa, umożliwiająca widok 360 st. na całe Trójmiasto. Oferuje nie tylko zachwycającą panoramę na Zatokę Gdańską, Trójmiejski Park Krajobrazowy i gdyńskie wybrzeże klifowe, ale także oryginalnie zaprojektowane wnętrza, punkty gastronomiczne i rekreacyjne. Na 33 piętrze budynku znajdują się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie. Natomiast na 34 kondygnacji, na wysokości blisko 160 metrów nad ziemią, utworzono położone najwyżej w Polsce multifunkcjonalne centrum konferencyjne. Olivia oferuje ponad 1600 miejsc parkingowych, szereg punktów do ładowania samochodów elektrycznych, punkty do przechowywania i ładowania hulajnóg elektrycznych, kilkaset stojaków rowerowych oraz duże szatnie z prysznicami dla rowerzystów w każdym z 8 budynków – poinformował Krzysztof Król z Olivia Centre.

Pomorskie jest jednym z najsilniejszych regionów produkcji rolnej. Chodzi tu zarówno o surowce dla przemysłu spożywczego jak też o przetwórstwo. Możliwość łatwego kontaktu ze światem za pośrednictwem portów, w tym terminali kontenerowych, ma niebagatelne znaczenie dla umacniania się w Gdańsku firm agrobiznesowych.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *