Najbardziej serdeczna akcja świata w Forum Gdańsk. Przyjdź w sobotę, 12 stycznia i zostaw swój dobry ślad. Posłuchaj rytmu serca. Oddaj krew! Odwieź z dziećmi teatr renesansowy.

Źródło ilustracji: Forum Gdańsk.

Serce Forum Gdańsk będzie biło dla WOŚP

W sobotę, 12 stycznia Forum Gdańsk zaprasza wszystkich ludzi o wielkich sercach do udziału w najbardziej serdecznej akcji świata! Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą mogły pozostawić odcisk kciuka na specjalnej instalacji w kształcie serca. Za każdą osobę Forum Gdańsk dołoży 1 zł! – jak czytamy w komunikacie prasowym, który przekazała nam Monika Ostrowska, przytaczając wypowiedzi:

– Pragniemy aktywnie uczestniczyć w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z uwagi na to, że finał przypada w niedzielę wolną od handlu, postanowiliśmy świętować już w sobotę – informuje Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. – Zdecydowaliśmy się dołożyć 1zł za każdą osobę, która wrzuci datki do stacjonarnej puszki, usytuowanej na zabytkowym mostku wewnątrz Forum Gdańsk.

Zostawić swój ślad w sercu miasta

Organizatorzy wydarzenia przygotowali instalację w kształcie serca, ze stacjonarną puszką WOŚP w środku. Początkowo ekspozycja będzie w białym kolorze, ale szybko powinna zmienić kolor na czerwony z uwagi na pozostawione na niej odciśnięte serce dobroczyńców. Instalacja posiada wmontowany licznik oraz głośnik, z którego wydobywać się będzie odgłos bijącego serca po wrzuceniu monety.

– Każda osoba, która wciśnie przycisk po wrzuceniu do puszki Orkiestry dobrowolnej kwoty, zobaczy zmieniającą się liczbę na wyświetlaczu i usłyszy odgłos bijącego serca – wyjaśnia Marta Grabianowska, marketing manager w Forum Gdańsk.

Mobilne punkty poboru krwi na dziedzińcu Forum Gdańsk

Osoby pełnoletnie będą mogły oddać krew. Na miejscu wykonywane będą skrócone badania internistyczne, mierzenie ciśnienia oraz osłuchiwanie. Aby oddać krew trzeba być osobą zdrową, nie można chorować na żadne choroby przewlekłe, na przykład astmę, łuszczycę czy epilepsję.

Krew będzie można oddać w godzinach od 10 do 15 w specjalnym autobusie na Dziedzińcu Forum Gdańsk.

Spektakl „W krainie Ziombelków”

Także w sobotę, o godz. 16 na scenie w Forum Gdańsk odbędzie się spektakl dla najmłodszych „W Krainie Ziombelków”. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowała Akademia Artystyczna z Gdańska. Na scenie wystawiony zostanie spektakl z udziałem grupy baletowej, która w przystępnej dla dzieci formie zaprezentuje piękno oraz kunszt odrodzonego teatru renesansowego. Jest to sztuka pełna humoru wciągająca widza w krainę Ziombelków, przeuroczych i kochających istot. Podczas przedstawienia artyści zaprezentują taniec, kuglarstwo, gimnastykę artystyczną oraz barwne kostiumy – napisano w komunikacie prasowym.

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *