Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej inwestuje w ochronę Bałtyku. 62 miliony złotych kosztować będzie modernizacja i rozbudowa gospodarki ściekami w Międzyzdrojach.

Fot. Z Archiwum NFOŚiGW.

Ponad 32 mln zł NFOŚiGW przekaże na modernizację i rozbudowę systemu kanalizacyjnego w Międzyzdrojach.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach oraz budowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej – takie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Międzyzdroje”. Przedsięwzięcie pochłonie ponad 62 mln zł, z czego 32 mln zł pokryje NFOŚiGW z unijnego budżetu.

 

Fot. Z Archiwum NFOŚiGW.

Umowę na dofinansowanie zachodniopomorskiej inwestycji 11 grudnia 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali: Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz reprezentujący Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Międzyzdrojach – Prezes Zarządu Grażyna Ingielewicz. W uroczystości brał udział Poseł Ziemi Szczecińskiej Artur Szałabawka – wynika z informacji, które przekazał nam Sławomir Kmiecik – dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej, rzecznik prasowy NFOŚiGW.

 

Projekt o całkowitej wartości 62 920 159,74 zł otrzyma dotację w kwocie 32 655 165,10 zł z unijnego działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach. Inwestycja będzie realizowana na terenie znanej wielu wczasowiczom i turystom, nadbałtyckiej gminy Międzyzdroje (powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie) do końca 2020 r. Obejmie następujące działania: modernizacja oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach oraz budowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej (7,56 km) Efektem tych prac będzie przyłączenie 1515 nowych użytkowników do sieci kanalizacyjnej.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *