Nowi mieszczanie w Forum Gdańsk. Styl  życia z poszanowaniem sąsiadów, natury, interesariuszy. Nowi Mieszczanie to spadkobiercy dawnych mieszczan gdańskich, dlatego wyróżnia ich kryza – biały, ozdobny kołnierz  przypominający element stroju, znany z siedemnastowiecznych portretów.

Zdjęcie z sesji zdjęciowej Kulesza&Pik. Foto by K&P.

Czy tam będzie można znaleźć prawie wszystko, co najlepsze w mieście?

Forum Gdańsk rusza z kolejną odsłoną kampanii Nowi Mieszczanie. Kim oni są? To ludzie świadomi i odpowiedzialni, którzy żyją w zgodzie z zasadami ekologii. Sesję zdjęciową wykonał znany duet fotograficzny Kulesza&Pik. Marka Forum Gdańsk zadebiutowała rok temu. Kampania promocyjna wystartowała pod hasłem „NA CO CZEKAJĄ Nowi Mieszczanie?”. Czekali na otwarcie FORUM – miejsca, gdzie można znaleźć wszystko, co najlepsze w mieście.

Kolejna odsłona kampanii prezentuje to KIM SĄ Nowi Mieszczanie. To termin przeniesiony do reklamy z nauk społecznych, w których oznacza współczesne miejskie społeczeństwo obywatelskie – nowoczesne, kreatywne, dokonujące świadomych wyborów konsumenckich i dbające o swoje otoczenie – napisała Monika Ostrowska z Biura Prasowego Forum Gdańsk, w swym komunikacie cytując:

– Obserwowaliśmy gości, odwiedzających nas klientów. Po kilku miesiącach udało nam się stworzyć profil osób, które spędzają z nami czas. Postanowiliśmy te doświadczenia zaprezentować w nowej kampanii marki – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

Przypomnijmy, Nowi Mieszczanie to spadkobiercy dawnych mieszczan gdańskich, stąd kryza – biały, ozdobny kołnierz przypominający te znane z siedemnastowiecznych portretów. To zabawny akcent, mrugnięcie okiem, które spaja tradycję z teraźniejszością Gdańska.

Sesja w kamienicy

Stylistyka sesji jest bardzo nowoczesna i harmonijnie współgra ze stylem życia dzisiejszych obywateli miasta.

– Tegoroczna kampania pokazuje naturalne środowisko Nowych Mieszczan, które jednocześnie stanowi tło każdego projektu. Pokazujemy fragmenty wnętrz, a także charakterystyczne punkty mieszkania czy loftu – dodaje Magdalena Gibney.

Autorami sesji zdjęciowej ukazującej styl życia Nowych Mieszczan są młodzi, utalentowani i nagradzani fotografowie – duet Kulesza&Pik. Zrobione przez nich zdjęcia wyróżnia naturalność, autentyczność i bardzo współczesna stylistyka.

– Sesja powstała w mieszkaniu, w jednej ze zrewitalizowanych kamienic. Na zdjęciach widać nowoczesne, przytulne wnętrza. Tło stanowi balkon, efektowna klatka schodowa, ozdobna brama, wewnętrzny dziedziniec oraz ściana z grafiką nawiązującą do street artu – mówi Marta Grabianowska, marketing manager Forum Gdańsk. – Wybór duetu Kulesza&Pik nie był przypadkowy.
Ich indywidualny i nowoczesny styl najlepiej nadaje się do tego, by pokazać odbiorcom KIM SĄ NOWI MIESZCZANIE – dodaje.

Nowi Mieszczanie promują dobre praktyki

– Nowi Mieszczanie to osoby, które uwielbiają spędzać czas w mieście. Dbają o pięknie zaaranżowaną przestrzeń publiczną, przepełnioną zielenią – podkreśla Marta Grabianowska. W tegorocznej kampanii położono nacisk na najnowsze lifestylowe trendy. Nowi Mieszczanie kochają ekologię i naturalne produkty, zwracają uwagę na to co kupują. Właśnie dlatego na zdjęciach można zobaczyć ekoprodukty oraz mnóstwo zieleni. Forum Gdańsk to marka, która chce promować właściwe postawy i współuczestniczyć w dokonującej się właśnie przemianie konsumenckiej świadomości.

– W kampanii marki Forum Gdańsk przedstawiamy społeczeństwo zaangażowane w życie miasta, otwarte na rozwój i różnorodność. Pokazujemy ludzi świadomych i odpowiedzialnych, którzy o recyklingu wiedzą wszystko – podsumowuje Marta Grabianowska. Nowi Mieszczanie stawiają na ekomobilność. Do pracy dojeżdżają rowerem lub korzystają z transportu miejskiego, a jeśli ich na to stać – kupują samochody z napędem elektrycznym. Wiedzą, że w Forum Gdańsk mogą szybko naładować auto i jednocześnie zrobić zakupy. Mogą tam także spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, słuchając muzyki na żywo lub siedząc w kawiarni czy restauracji otoczonej bujną roślinnością przy naturalnym świetle.

W całej kampanii chodzi o coś więcej niż tylko o prezentację pięknych ubrań i wnętrz. Forum Gdańsk to marka zaangażowana, włączająca się w szereg inicjatyw społecznych. Warto przypomnieć, iż od samego początku wspiera Gdański Ogród Zoologiczny w zakresie dożywiania i suplementacji lwiej rodziny oraz pomaga gdańskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. W tym roku na terenie obiektu będzie można uczestniczyć w wielu akcjach promujących ekologiczny styl życia i odpowiedzialną modę. Właśnie te trendy i kierunki znalazły odzwierciedlenie w przygotowanej na ten rok kampanii. Nowi Mieszczanie promują zatem nie tylko estetyczny, miejski styl życia, ale też zachęcają do zmiany przyzwyczajeń oraz poszerzania konsumenckiej świadomości.

***
Warto wiedzieć:

Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik tworzą parę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To pasjonaci fotografii z wykształceniem kierunkowym. Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, a Łukasz ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Jako duet Kulesza&Pik współpracują od 2013 roku. Specjalizują się w portretach oraz w fotografowaniu mody. Uwielbiają także design, co łatwo dostrzec, podziwiając ich prace – informuje Monika Ostrowska z Biura Prasowego Forum Gdańsk.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.