Od poniedziałku, 24 kwietnia 2017 roku, możesz sprawdzić przez internet ile zdobyłeś punktów za wykroczenia drogowe. Dowiedz się, ile brakuje ci do do utraty prawa jazdy. Zrób to bez wychodzenia z domu.

Źródło powyższej ilustracji: „Program CEPiK2.0” – prezentacja, którą przygotował Centralny Ośrodek Informatyki; Ministerstwo Cyfryzacji.

Ministerstwo Cyfryzacji „ułatwia” życie piratom drogowym. Daje im możliwość zdalnego sprawdzania konta swych przewinień.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe – informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Ta e-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Fot.Wikimedia.

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby. Tradycyjnie – rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając Punkt Potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości. Można to też uczynić bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości. Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci PKO BP, Inteligo, ING, Envelo i Millennium. W najbliższych tygodniach do grona zewnętrznych dostawców tożsamości dołączą kolejne instytucje.

Po zalogowaniu się na Obywatel.gov.pl będzie można sprawdzić: sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

Uruchomienie usługi „Sprawdź swoje punkty karne” to pierwszy etap Programu CEPiK 2.0. Kolejne e-usługi w ramach tego programu będą uruchamiane w 2018 roku – podał resort cyfryzacji.

woj/

Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *