Polscy marynarze są w świecie bardzo cenieni. Dzisiaj nagrodę przyznała im Fundacja Stiftelse Sveriges Sjömanshus.

Na zdjęciu: Wręczenie czeku na pokładzie Stena Spirit. Fot. z Archiwum Stena Line.

Nagroda dla załogi Stena Spirit. Dobry duch czuwa nad nimi…

Najpierw ratowali pasażerów na promie, teraz pomagają ludziom w Hospicjum.

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez fundację Stiftelse Sveriges Sjömanshus (Fundacja Szwedzkiej Marynarki Handlowej) – informuje Agnieszka Nowakowska Lifestyle PR Director Public Relations Department w Konkret PR, przytaczając też wypowiedzi obdarowanych. – Fundacja przyznająca nagrody w branży żeglugowej, uhonorowała polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy. Otrzymaną nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 koron szwedzkich kapitan Adam Kędziora wraz z załogą przekazali na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni.
11 maja br. w szwedzkim Goeteborgu, w siedzibie Stiftelse Sveriges Sjömanshus, na ręce kapitana żeglugi wielkiej Adama Kędziory przekazano doroczną nagrodę fundacji. Jest to pierwszy przypadek, aby polska załoga otrzymała takie wyróżnienie. Nagroda została przyznana za doskonałą postawę marynarzy podczas zdarzenia na pokładzie Stena Spirit z sierpnia 2016 roku. Załoga statku we wzorowy sposób opanowała wówczas zadymienie na pokładzie, dzięki czemu żaden z pasażerów nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Fundacja Stiftelse Sveriges Sjömanshus, której celem jest miedzy innymi zachęcanie do zwiększenia bezpieczeństwa i przyczyniania się do działań mających na celu poprawę jakości życia na pokładach statków, przyznając wyróżnienie, doceniła tym samym znakomitą postawę całej załogi Stena Spirit.
Kapitan Adam Kędziora powiedział podczas uroczystości:
– Jestem zaszczycony mogąc odebrać tę nagrodę za wzorową postawę załogi Stena Spirit. Szczególne podziękowania należą się załodze za ich wyjątkowe zaangażowanie w zapobieganie zagrożeniom, z jakimi możemy spotkać się na morzu.
Fot. Z Archiwum Stena Line

Finansowa część wyróżnienia (20 000 koron szwedzkich, czyli około 9000 zł) trafiła w całości do Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch odebrał nagrodę od kpt. ż. w. Adama Kędziory na pokładzie statku Stena Spirit.
– Dziękuję za ten piękny gest. Pieniądze z przekazanej przez załogę Stena Spirit nagrody wspomogą codzienne funkcjonowanie hospicjum i umożliwią nam pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. – powiedział ks. Miloch.
(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.