Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą decyzję o wsparciu w formie on-line. Otrzymała ją spółka Gormanet. Jest to dobry zwiastun odmrażania gospodarki. Ponadto, pozwoli spółce na realizację kolejnego etapu rozwoju i umacniania swojej globalnej pozycji

Źródło ilustracji: PSSE

PSSE jako jedna z pierwszych firm na Pomorzu przeszła na pracę zdalną, cały czas wspierając przedsiębiorców

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą decyzję o wsparciu – systemem on-line. Otrzymała tę decyzję spółka Gormanet. Jest to dobry zwiastun odmrażania gospodarki. Szczególne znaczenie ma fakt, że spółka Gormanet to polska firma technologiczna tworząca światowej jakości rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją. Spółka od 10 lat prężnie się rozwija. Jedną z jej marek, dobrze znanych na rynku amerykańskim jest spółka Devopsbay, która świadczy usługi z zakresu wytwarzania oprogramowania oraz zarządzania systemami.

Decyzja o wsparciu pozwoli spółce na realizację kolejnego etapu rozwoju i umacniania swojej pozycji na światowych rynkach. Nowoczesne technologie informatyczne to jedna ze specjalizacji gospodarki Pomorza. Cieszy więc, że w dobie trudnej sytuacji związanej z pandemią są także dziedziny gospodarki które mogą się rozwijać – poinformowała Monika Bogdanowicz – specjalista ds. PR i komunikacji | Dział Organizacyjno-Prawny Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oto ciąg dalszy komunikatu:

W wydarzeniu uczestniczyli: Przemysław Sztandera – prezes zarządu i Paweł Lulewicz – wiceprezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz Michał Kułaczkowski prezes firmy Gormanet.

Źródło ilustracji: PSSE

Prezes PSSE, Przemysław Sztandera, podkreślał rolę branży nowych technologii w obecnej sytuacji gospodarczej:

– Przyszło nam żyć w rzeczywistości której jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał, gdzie wysokie technologie odgrywają bardzo ważną rolę w pracy oraz rozwoju gospodarek światowych i krajowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, nie zawiesiła swojej działalności i jako jedna z pierwszych firm na Pomorzu przeszła na pracę zdalną cały czas wspierając przedsiębiorców, nie tylko jeśli chodzi o radzenie sobie z pandemią koronawirusa ale również wspierając te firmy, które planują dynamiczny rozwój. Bardzo się cieszymy, że możemy wręczyć decyzję o wsparciu firmie Gormanet, która działa w branży IT i która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, co wiąże się z ogromnym potencjałem rozwoju – powiedział prezes Przemysław Sztandera.

Prezes Gormanet, Michał Kułaczkowski, przedstawiał strategię rozwoju hubu technologicznego w nowej siedzibie spółki:

– Chciałbym aby nowa siedziba spółki stała się hubem technologicznym, będąc w centrum Trójmiasta, zrzeszającym pasjonatów nowoczesnego oprogramowania, Internet of Things i sztucznej inteligencji. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu aplikacji opartych o mikroserwisy. Współpracujemy ze startupami i sektorem MŚP, jak i dużymi korporacjami. Umiejętne wykorzystanie nowych technologii w obecnych czasach, to według mnie klucz do sukcesu. Widzimy jak wiele firm zareagowało na wydarzenia i przestawiło się na pracę zdalną. Mam szczerą nadzieję, że technologie, które będziemy rozwijać Devopsbay przyczynią się do dalszego rozwoju firm i różnych branż – powiedział prezes Michał Kułaczkowski.

Wiceprezes PSSE, Paweł Lulewicz, wskazywał znaczenie firm produkcyjnych w walce z epidemią:

Cieszymy się, że firmy z szeroko rozumianego sektora IT są z nami; jesteście Państwo przykładem, że w tak trudnym czasie można myśleć o rozwoju, można ten rozwój planować i go wdrażać. W naszej Strefie dominują firmy produkcyjne, które coraz częściej przestawiają się z tradycyjnej produkcji na działalność zautomatyzowaną i zrobotyzowaną. W tym obszarze także oferujemy wsparcie i jesteśmy bardzo aktywni. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom, którzy włączyli się w proces walki z koronawirusem, przestawiając swoje procesy produkcyjne i dostosowując produkcję do bieżących potrzeb rynku – powiedział prezes Paweł Lulewicz.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *