Pomorskie. Trwają zapisy na II edycję Rodzinnej Olimpiady Energetycznej. Najważniejszą nagrodą jest Puchar Prezydenta Gdyni. Przyznanych zostanie 50 wyróżnień

Źródło ilustracji: 2Pi Group.

Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji? Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni?

Olimpiada Energetyczna to wydarzenie online, łączące w sobie elementy nauki, rodzinnej zabawy i rywalizacji. Organizowane jest przez Gdynię, PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – poinformowała Oleksandra Dotsenko – Marketing Manager w 2Pi Group.

Akcja ta buduje świadomość ekologiczną, uczy, czym są zmiany klimatu i jak możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport, energię odnawialną, czy odpowiedni sposób ogrzewania domów i mieszkań.

30 maja, już po raz drugi, rodziny z województwa pomorskiego będą miały okazję nauczyć się więcej na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Na początek: interesujące wprowadzenie – wykład ekspercki i eksperymenty przygotowane przez Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Olimpiada Energetyczna to świetna okazja do wspólnej zabawy, sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania atrakcyjnych nagród. Zwyciężą drużyny, które w najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 laureatów oraz przyzna 50 wyróżnień.

Nagrody główne w II Olimpiadzie Energetycznej:

I nagroda – hulajnoga elektryczna

II nagroda – oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych

III nagroda – LEGO Creator Turbina

Źródło ilustracji: 2Pi Group.

Wydarzenie będzie transmitowane online, a quiz przeprowadzony za pośrednictwem platformy KAHOOT. Laptop bądź telefon, dostęp do internetu oraz pozytywne nastawienie to wszystko czego uczestnicy Olimpiady będą potrzebować.

Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji? Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni? Jak dbać o środowisko? Znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Dołącz do wydarzenia!

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony www.cieplolubni.com.pl/olimpiada

Drużyny przystępujące do Olimpiady mogą składać się z 2 – 5 zawodników. Wśród nich musi być przynajmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko. W dniu poprzedzającym (29 maja) wszystkie zespoły serdecznie zapraszamy do quizu testowego. To idealna okazja by uporządkować swoją wiedzę, sprawdzić i przetestować platformę KAHOOT – zachęca Oleksandra Dotsenko – Marketing Manager w 2Pi Group.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.