Powiat Starogard Gdański, na Kociewiu: powstała Rada Gospodarcza przy staroście. Ma  reprezentować lokalne środowiska przedsiębiorców. W swojej działalności Rada zajmie się również upowszechnianiem zasad kultury otwartości w biznesie.

Fot. z Archiwum Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Wsparcie dla właścicieli Iglotexu po pożarze.

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła powołał Radę Gospodarczą Powiatu Starogardzkiego. Do głównych zadań Rady, w której zasiadają lokalni przedsiębiorcy, należeć będzie wsparcie działań starosty w kształtowaniu polityki gospodarczej wiedzą, wynikającą z doświadczenia biznesmenów, ich znajomości problemów – napisała Ewa Macholla z Zespołu ds. Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, w swym komunikacie zamieszczając następującą wypowiedź:

 

Fot. z Archiwum Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy powołać taką Radę, bo chcemy korzystać z doświadczenia przedsiębiorców – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Chciałbym, aby Rada była organem doradczym. Do zadań Rady w szczególności należeć będzie kreowanie pozytywnego wizerunku powiatu starogardzkiego, jako regionu o wysokim potencjale gospodarczym, odpowiedniego miejsca do lokowania biznesu, a także wspieranie procesu pozyskiwania inwestorów. Rada Gospodarcza ma sprawować funkcje opiniodawczo-doradcze w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym powiatu. Wśród jej zadań jest wsparcie działań starosty poprzez wiedzę, doświadczenie oraz znajomość problemów, mając na względzie zapewnienie udziału przedstawicieli środowiska gospodarczego w kształtowaniu polityki gospodarczej Powiatu Starogardzkiego, a także rozwoju przedsiębiorczości na jego obszarze. Rada ma reprezentować lokalne środowiska przedsiębiorców. W swojej działalności Rada zajmować ma się również upowszechnianiem zasad kultury otwartości w biznesie na rzecz wprowadzania i doskonalenia rozwiązań innowacyjnych. Zależy mi także na tym, aby Rada była uprawniona do wyrażania opinii, ale też podejmowania inicjatyw oraz rozwiązań, które wpłyną na rozwój gospodarki – powiedział starosta Kazimierz Chyła.

 

Fot. z Archiwum Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

Członkami Rady zostali: Leszek Burczyk – właściciel Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa; Grzegorz Chudzik – właściciel firmy Gregor Trans; Zbigniew Ciecholewski – prezes zarządu „Ciecholewski Wentylacje”; Krzysztof Czapiewski – właściciel firmy Tele-sat; Marek Podolski – prezes zarządu Paktainer; Elżbieta Remiasz – właściciel firmy Remiasz; Tadeusz Rocławski – właściciel „Rokmedu”; Zenon Sobiecki – właściciel firmy Graso; Mirosław Stosik – właściciel firmy AB Uni Serwis; Tadeusz Włodarczyk – przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Iglotex; Zbigniew Świadek – starszy Cechu Rzemiosł Różnych; Andrzej Małkowski – skarbnik Powiatu Starogardzkiego.

 

Fot. z Archiwum Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

Na pierwszym posiedzeniu wręczone zostały nominacje, omówiono podstawowe zadania Rady, ale najwięcej uwagi poświęcono wydarzeniom, które rozegrały się w Skórczu w nocy z 26 na 27 maja. Mowa o ogromnym pożarze, który strawił halę produkcyjną Iglotexu i z dnia na dzień 700 osób zostało pozbawionych swojego miejsca pracy. Wsparcie właścicielom firmy okazali członkowie Rady, którzy zadeklarowali konkretną pomoc – od transportu, po użyczenie pomieszczeń biurowych, czy magazynowych – informuje Ewa Macholla z Zespołu ds. Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *