Puchar Ligi Europy na XVII Gdańskiej Gali  Sportu

Fot. Włodzimierz Amerski

Podczas XVII Gdańskiej Gali Sportu zaprezentowano Puchar Ligi Europy, o który pod koniec maja 2020 roku zagrają na Stadionie Energa w Gdańsku finaliści tych rozgrywek.

Jako jeden z pierwszych z pucharem zdjęcie zrobił sobie portugalski piłkarz nożny Flavio Paixao, napastnik Lechii, który został gdańskim sportowcem roku 2019. W sezonie 2018/2019 z Lechią zdobył Puchar Polski, Superpuchar Polski i zajął trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych. Indywidualnie w 2019 roku został najskuteczniejszym obcokrajowcem polskiej ekstraklasy – jak na razie ma na koncie 71 goli, strzelonych od 2014 roku (24 dla Śląska Wrocław i 47 dla Lechii Gdańsk).

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wręczyła nominacje trzem gdańskim ambasadorom Finału Ligi Europy: Bogusławowi Kaczmarkowi, Sebastianowi Mili oraz Sławomirowi Peszce.

Imprezę, poprowadzoną przez trenerkę judo Adrianę Dadci-Smoliniec (absolwentkę AWFiS) oraz redaktora Radia Gdańsk Włodzimierza Machnikowskiego (na zdjęciu z Flavio Paixao, napastnikiem Lechii, który został gdańskim sportowcem roku 2019), uświetnił koncert Stanisława Soyki.

Z Pucharem Ligi Europy, pamiątkowe zdjęcie wykonały sobie osoby związane ze sportami motorowymi, od lewej: Sebastian Wójcik, Andrzej Mielczarek, Paweł Kurajk, Maciej Polny I Marian Zupa.

W kategorii Społeczny Projekt Roku wyróżniono osoby odpowiedzialne za piłkarski TOP Talent dziewcząt i chłopców,

W kategorii Społeczny Projekt Roku wyróżniono też Gdański Test Coopera, a jego twórca Sebastian Kasprzak podziękował Szkole Podstawowej nr 2 za masowy udział w 12-minutowym sprawdzianie kondycji fizycznej, przyznając nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.

Podczas XVII Gdańskiej Gali Sportu nominowano Gdańską Radę Sportu.

 

Większość nagród wręczała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która z wyczuciem ustawiała się na scenie w kierunku fotoreporterów pozując do pamiątkowych zdjęć.

Do zdjęć chętnie też pozowały rugbystki Lechii Gdańsk, jako najlepsza kobieca drużyna roku.

 

Panie, gdy się dowiedziały, że Puchar Ligi Europy wykonany jest z 15 kg srebra, koniecznie pragnęły uwiecznić się z tak dużą ilością kruszcu.

 

15 kg srebra zrobiło też wrażenie na partnerce życiowej Flavio Paixao,  zwycięzcy XVII plebiscytu na  Gdańskiego Sportowca 2019 roku.

Włodzimierz Amerski

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *