Rada Rektorów Województwa Pomorskiego. Prof.  Krzysztof Wilde nowym przewodniczącym. AWFiS po raz pierwszy reprezentował w tym gronie prof. Paweł Cięszczyk

Fot. z Archiwum AWFiS w Gdańsku.

Rozmawiano o planach stopniowego „odmrażania” szkolnictwa wyższego po pandemii

W dniu 03.07.2020 w Pałacu w Luzinie odbyło się posiedzenie Rady Rektorów Województwa Pomorskiego. Organizatorem spotkania był po raz ostatni, w roli Przewodniczącego, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała.

W spotkaniu uczestniczyli także Rektorzy: Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Politechniki Gdańskiej, Ateneum –  Szkoły Wyższej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej. Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu (AWFiS) po raz pierwszy w swojej kadencji reprezentował JM Rektor prof. Paweł Cięszczyk.

Głównymi zagadnieniami poruszanymi w trakcie spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska w kwestii funkcjonowania uczelni w dobie pandemii oraz na Pomorzu. Dokonano także wyboru nowego Przewodniczącego Rady Rektorów Województwa Pomorskiego. Został nim JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde – wynika z informacji, które przekazała nam Karolina Rogowska – rzecznik prasowy AWFiS w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *