Ruszyła kolejna tura przyjmowania wniosków w ramach rządowego programu 500+. W Pomorskiem wsparcie w ramach tego programu wypłacane jest na rzecz około 244 000 dzieci.

Na zdjęciu: Konferencja dotycząca kolejnego cyklu przyjmowania w Pomorskiem wniosków o wsparcie w ramach Programu Rodzina 500+. Fot. Kazimierz Netka.

Więcej wniosków w sprawie 500+ napływa drogą elektroniczną niż w wersji papierowej.

Około ćwierci miliona dzieci w Pomorskiem wspieranych jest z programu 500+. Podsumowania dokonano, przy okazji oceny wdrażania kolejnego cyklu przyjmowania wniosków o dofinansowanie rodzin wielodzietnych w ramach tego rządowego programu Rodzina 500+.

1 sierpnia 2017 roku zaczęła się kolejna tura przyjmowania wniosków – w nowym okresie świadczeniowym. Podsumowania początku nowego okresu dokonali pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (PUW). O szczegółach czytamy na stronie internetowej http://www.gdansk.uw.gov.pl . W komunikacie podano też wypowiedź:

– Przez pierwsze trzy dni sierpnia w Pomorskiem złożono 12 906 wniosków o 500+, większość w wersji elektronicznej – poinformowała Krystyna Kobylińska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW.

1 sierpnia przyjmowanie wniosków rozpoczęły 123 jednostki, w tym 115 ośrodków pomocy społecznej i 8 urzędów gmin (Gdańsk – w różnych dzielnicach miasta otwarto dodatkowych 10 punktów; Gdynia, Rumia, Kosakowo, Lipusz, Morzeszczyn, Sierakowice, Stężyca).

Najdłuższe kolejki odnotowano przed południem 1 sierpnia w Gdańsku (czas oczekiwania wynosił średnio 50 minut). W kolejnych dniach problemu już nie było.

– Te kolejki to efekt rozpoczęcia nowego okresu zasiłkowego. Klienci składali jednocześnie wnioski na trzy formy pomocy, czyli świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny – dodaje dyr. Kobylińska.

Reasumując, do 3 sierpnia br. w Pomorskiem przyjęto 5918 wniosków w wersji papierowej (Gdańsk – 820, Gdynia – 542, Słupsk – 377, Wejherowo – 285, Tczew – 280, Luzino – 161, Sierakowice – 160, Somonino 102) i 6988 wniosków w wersji elektronicznej (stan na 2 sierpnia br.) – napisano na stronie internetowej http://www.gdansk.uw.gov.pl – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wsparcie w ramach Programu 500+ wypłacane było w minionym okresie na rzecz około 244 000 dzieci w województwie pomorskim.

Kazimierz Netka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *