Słoneczna przyszłość firm. Jak korzystać z najbliższej nam gwiazdy, przyczyniając się do ochrony klimatu i oszczędzać pieniądze? Wiedzę na ten temat przekazano podczas zorganizowanego przez Luneos webinarium: „Wpływ czynników ekonomicznych na rentowność firmowej instalacji fotowolotaicznej”

Źródła ilustracji: prezentacja pokazana podczas webinarium.

Koszty jawne, ale też ukryte

 

Gospodarka pogrąża się w pandemicznym kryzysie. Są jednak takie działalności, które można prowadzić, bez uszczerbku na zdrowiu. Do tych czynności Należy zdalne przekazywanie wiedzy, na przykład o tym, jak korzystać ze Słońca. Choć teraz jest pora roku bliższa zimie niż wakacjom, to jednak o energii Słońca zawsze warto pomyśleć i zastanowić się nad opłacalnością zaangażowania tej naturalnej, czystej i niewyczerpywalnej siły np. do produkcji prądu. Wykorzystanie tego odnawialnego źródła energii, jakim jest najbliższa nam gwiazda, ma olbrzymie znaczenie na przykład dla ochrony klimatu Ziemi. Oczywiście, liczą się przy tym nasze zasoby finansowe, czyli opłacalności instalowania np. elektrowni słonecznych

Wiedzę na temat fotowoltaiki przekazuje, m.in. za pośrednictwem internetu, firma Luneos, organizując webinaria – zdalne seminaria. Takie zdalne spotkanie odbyło się w czwartek, 29 października 2020 roku. Temat wykładu brzmiał: „Wpływ czynników ekonomicznych na rentowność firmowej instalacji fotowolotaicznej”. Wiedzę przekazał słuchaczom – widzom Łukasz Dobrowolski – były Partner w McKinsey, dyrektor zarządzający sprzedażą w Polkomtel S.A.; obecnie Dyrektor Zarządzający w Luneos Sp. z o.o. i jeden z założycieli tej firmy; posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży oraz marketingu; właściciel firm, m.in. liderów w branży rozproszonej energii odnawialnej.

Podczas wykładu poruszono m.in. następujące zagadnienia: czynniki ekonomiczne mające wpływ na rentowność instalacji; wpływ inflacji na czas oraz stopę zwrotu z inwestycji; na co zwracać uwagę planując inwestycję w instalację fotowoltaiczną i jak oszacować czas zwrotu w instalację fotowoltaiczną.

Korzyści z inwestycji w OZE są niepodważalne: redukcja kosztów, uniezależnienie się od tradycyjnych dostaw energii oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu wzrostu cen energii elektrycznej – przekonywali organizatorzy webinarium, zapraszając na to zdalne spotkanie. Niezależnie od korzyści chcemy wiedzieć, kiedy inwestycja w fotowoltaikę zacznie się zwracać oraz jakie czynniki wpływają na wydłużenie lub skrócenie czasu zwrotu?

Webinar przeznaczony był m.in. dla kadry zarządzającej, przedsiębiorców z małych, średnich i dużych firm, menedżerów operacyjnych, a także dla wszystkich osób zainteresowanych i odpowiedzialnych za inwestycje w firmie. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym webinarium.

Instalacje fotowoltaiczne na domach są niewielkie. Natomiast koszt budowy takich urządzeń dla firm to wydatek rzędu nawet 200 000 złotych. Dlatego, podejście ekonomiczne do owych inwestycji, ma olbrzymie znaczenie. Istnieją bowiem nie tylko koszy, które wyraźnie widać, ale tez ukryte – ponoszone przez inwestora przez cały okres pracy instalacji fotowoltaicznej, sięgający nawet około 30 lat. Trzeba więc mieć pewność, że projekt został przygotowany przez osobę znającą się na tego rodzaju urządzeniach. Warto korzystać z lepszych rozwiązań – mówił dyrektor Łukasz Dobrowolski.

Szczegóły zawarte są w materiałach, które przekazał nam Maciej Gajewski z firmy Luneos. Są to nagranie video oraz prezentowany materiał „Rentowność firmowej instalacji fotowoltaicznej. Czynniki wpływające na efektywność ekonomiczną instalacji” oraz „5 kluczowych zalet fotowoltaiki w modelu serwisowym”:

Nagranie https://www.youtube.com/watch?v=HA7-f324jkw

WEBINAR Rentowność firmowej instalacji fotowoltaicznej

Luneos 5 kroków do oszczednosci 04.2020 WEB

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *