Sport w Gdańsku

Autor: Wła-49. Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Nowy stadion osiedlowy

16 kamer strzeże nowy kompleks piłkarski na Zaspie

Profesjonalny kompleks piłkarski z trawiastym boiskiem i trybunami dla pół tysiąca widzów oraz pełnym zapleczem został otwarty 17 października przy ul. Meissnera na gdańskiej Zaspie.

Fot. W+éodzimierz Amerski 098

Nowy stadion jest strzeżony 16 kamerami, które non-stop rejestrują wszystko to, co na nim się dzieje. Obiekt jest oświetlony lampami umieszczonymi na 6 słupach po 18 m wysokości o mocy światła po 6 kW, łącznie 200 luksów. Obok przebiega alejka również oświetlona 18 lampami słonecznymi LED o mocy po 40 W. Za prace elektryczne był odpowiedzialny mieszkaniec dzielnicy Rozstaje inż. Włodzimierz Kostro z firmy Nizan.

Fot. W+éodzimierz Amerski 012

Na uroczystość otwarcia nowego obiektu przybyło wiele znakomitości, posłowie, radni, władze miasta i minister sportu Adam Korol, który docenił zamontowane oświetlenie umożliwiające prowadzenie zajęć i rozgrywek we wszystkich porach roku, nawet teraz jesienią, kiedy szybko zapada zmrok.

Fot. W+éodzimierz Amerski 023

Licznych zawodników zgromadzonych na trybunach minister zaprosił na niedzielną (18 października 2015 r.) imprezę Gdańsk Biega, przypominając jednocześnie, że czeka nas jeszcze rozgrywany po raz drugi 25.10.2015 r. (niedziela) gdański półmaraton, w którym on uzyskał rok temu (w 2014 r.) dobry czas 1,19 godz.

Fot. W+éodzimierz Amerski 025

Po oficjałkach odbył się trening pokazowy w wykonaniu młodych piłkarzy z klubu sportowego Lechia Gdańsk

Fot. W+éodzimierz Amerski 020

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz żonglerki męskiego duetu Fresz (Łukasz Fieduk i Micha Rycaj) z zastosowaniem piłek do „nogi”.

Fot. W+éodzimierz Amerski 043

Już zgodnie z tradycją otwarcie obiektu służącego do rozgrywek piłki nożnej wiąże się z oddaniem strzałów na bramkę przez VIP-w. Celnie strzelił minister sportu Adam Korol i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który wspomniał o tym, że w naszym mieście w ostatnich latach zmodernizowano i wybudowano ponad 70 takich przyszkolnych obiektów. Ten nowy na Zaspie o nawierzchni z trawy syntetycznej i wymiarach 75 m x 110 m, trybunami i zapleczem, parkingiem samochodowym i rowerowym będzie całkowicie kosztował 6 386 460 zł. A administratorem obiektu został MOSiR w Gdańsku.

Fot. W+éodzimierz Amerski 050

Główny „sprawca” tego projektu „Do przerwy 0:1” Andrzej Kowalczys, mieszkaniec Zaspy Rozstaje, otrzymał piłki nożne, które rozkopał wśród piłkarzy po trybunach.

Fot. W+éodzimierz Amerski 034

Na rozgrywane już od jedenastu lat turnieje pod hasłem „Cztery pory roku na Rozstajach”, z gdańskiego Pomorza tym razem przybyło 60 zespołów, w tym pięć żeńskich.

Fot. W+éodzimierz Amerski 053

Tradycyjnie też na chwiejną drabinkę wdrapał się Andrzej Kowalczys, który poinformował wszystkich zebranych na jakich zasadach rozgrywany jest jesienny turniej i jakie grupy wiekowe na jakich obiektach grają.

Fot. W+éodzimierz Amerski 058

VIP-y (na zdjęciu powyżej) dowiedziały się, że w dniu inauguracji na nowym stadionie rozgrywany jest pierwszy turniej „Piłkarska jesień Do przerwy 0:1”. Tak jak w poprzednich latach, rywalizować ze sobą będą sześcioosobowe zespoły w pięciu kategoriach: dziewczyny, trampkarze (rocznik 2003 i młodsi), młodzicy (rocznik 2000 – 2002), juniorzy (rocznik 1997 – 1999) oraz rocznik 1996 i starsi. Młodym zawodnikom kibicowali znani piłkarze Lechii Gdańsk.

Fot. W+éodzimierz Amerski 069

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz kopnięciem piłki rozpoczął pierwszy mecz pomiędzy żeńskimi drużynami z Pelplina i Gdańska. Przy pozowanym wspólnym zdjęciu nie zabrakło Lwa – maskotki biało-zielonych.

Fot. W+éodzimierz Amerski 082

Dla uczestników turnieju czekały puchary i liczne rzeczowe upominki.

Wła-49. Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *