Z Gdańska, przez stolicę Łotwy, w świat. Nowy kierunek podróży samolotami

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk.

Linie lotnicze airBaltic uruchomiły połączenie między Gdańskiem a Rygą.

Łotewskie linie lotnicze airBaltic w dniu 27 marca 2018 zainaugurowały loty bezpośrednie między Gdańskiem a Rygą. Nowa trasa zapewnia komfortowe połączenie nie tylko ze stolicą Łotwy, ale również poprzez przesiadkę w Rydze dostęp do systemu połączeń airBaltic obejmującego ponad 60 kierunków do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Bliskiego Wschodu, Skandynawii i wielu krajów Europy.

Martin Gauss, Dyrektor Generalny airBaltic powiedział: „Ryga jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się miastem oraz ośrodkiem biznesowym Krajów Bałtyckich. Cieszymy się niezmiernie, że uruchamiając połączenie do Rygi, zwiększamy również dostępność pozostałych kierunków dostępnych w naszej siatce połączeń, zarówno w Krajach Bałtyckich, jak i pozostałej części Europy, a także Bliskiego Wschodu”.

Fot. z Archiwum Portu Lotniczego Gdańsk

„Cieszymy się, że po siedmiu latach nieobecności na naszym rynku, w dniu dzisiejszym ponownie linie lotnicze airBaltic uruchamiają trasę łączącą dwa piękne miasta, jakimi są Gdańsk oraz Ryga.” – powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Trasa

Częstotliwość

Pierwszy lot

Cena*, Basic

Cena*, Premium

Cena*, Business

Gdansk – Riga

3 loty tygodniowo

March 27, 2018

35 EUR

99 EUR

249 EUR

*Najniższe stawki, zawierające podatek oraz wszelkie opłaty, na www.airBaltic.com, w zależności od dostępności.

airBaltic na trasie Gdańsk – Ryga operuje trzy razy w tygodniu (wt., cz., sb), samolotami Bombardier Q400 NextGen. Lot do stolicy Łotwy trwa zaledwie 1 godzinę i 15 minut. Ceny biletów wraz ze wszystkimi opłatami rozpoczynają się od 35 Euro w jedną stronę. Pełen rozkład lotów, jak i cennik dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika www.airBaltic.com

Linie lotnicze airBaltic oferują w swojej siatce połączeń dostępnej z bazy w Rydze ponad 60 kierunków zarówno do sąsiedniego Tallina i Wilna, jak i innych miast europejskich, Krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Bliskiego Wschodu, czy Skandynawii – wynika z informacji, które przekazał nam Michał Dargacz – rzecznik prasowy, koordynator ds. obsługi klientów kluczowych Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *